Kinderboeken over oorlog en vrijheid

Kinderboeken voor 4 & 5 mei

Zondag 4 mei herdenken we de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog tijdens de dodenherdenking. Maandag 5 mei 2025 vieren we dat we al 80 jaar vrij zijn op bevrijdingsdag.

Vrijheid is niet voor iedereen een gegeven. Daarom blijft het vandaag de dag heel belangrijk om stil te staan bij de oorlog en onszelf te blijven informeren over dit onderwerp. Er zijn talloze kinderboeken over geschreven die op een laagdrempelige en rake manier kinderen kan leren over de oorlog. Vind hieronder onze tips.

Meer boeken over de oorlog

Vergeet mij niet

Uit: Vergeet mij niet – Jenny van der Molen, illustraties van Martijn van der Linden

Meer artikelen over oorlog en vrijheid

Harari schrijft jeugdboek over oorlog

Waarom maken mensen ruzie met elkaar, of nog erger: waarom voeren ze oorlog? Yuval Noah Harari, auteur van de wereldwijde bestseller 'Sapiens', heeft een nieuw jeugdboek geschreven over oorlog. Lees meer over het nieuwe boek in dit artikel!

Nieuws
Lees meer

Interview met Martine Letterie

In 2021 vierden we het 25-jarig auteurschap van Martine Letterie. De Tweede Wereldoorlog loopt als een rode draad door het oeuvre van de schrijfster. In een interview vroegen wij Martine Letterie alles over haar boek Waarom de maan verdwijnt.

Interview
Lees meer

Duik in de dagboeken uit ‘Oorlog in inkt’

Op deze pagina bekijk je fragmenten uit de originele dagboeken van 'Oorlog in inkt', fotomateriaal en extra informatie over de dagboekschrijvers en hun bijzondere verhaal.

Achtergrond
Lees meer

75 jaar vrijheid & jeugdboeken over de oorlog

Maak de viering van 75 jaar vrijheid extra invoelbaar door met kinderen over de Tweede Wereldoorlog te lezen. Wij raden deze jeugdboeken over de oorlog aan.

Interview
Lees meer